VITAMIIN D3 400IU kanepiseemne õliga
EC-4135Päritolumaa: Eesti
Parim enne: 12.2023
Pilt on illustratiivne.
D3-vitamiin on vajalik vitamiin sügis-talvisel perioodil, eriti päikesevaesele Põhja-Euroopa rahvastikule. D3 vitamiin toetab immuunsüsteemi, luude ja hammaste ehitust ning närvisüsteemi ja ainevahetuse normaalset talitlust. Sobib kogu perele kasutamiseks.
50 ml vedelal kujul, õli baasil (eestimaine öko kanepiõli) D3 vitamiin.
50 ml pudel sisaldab 1785 tilka (kokku 714 000 IU-d) 3 tilka on 1200 IU-d.
Soovitatud kogus imikutele 0-3 eluaastat 1 tilk päevas 400 IU-d, 10 μg.
Lapsed 3-12 a. 2 tilka päevas 800 IU-d , 20 μg.
Täiskasvanutele 3 tilka päevas ehk 1200 IU-d, 30 μg.
Mahe eestimaine kanepiõli sisaldab rohkelt Omega-3 ja -6 rasvhappeid ning E-vitamiini.
Vedelal kujul ja rasvlahustuv D-vitamiin on vajalik kaltsiumi imendumise parandamiseks, mis omakorda aitab säilitada terved luud ja hambad ühesõnaga biofunktsiooniks on kaltsiumi ainevahetus ja seega ka luude arengu soodustamine. D-vitamiin toetab ka immuunsüsteemi ja neuromuskulaarseid funktsioone. Vananedes omandab meie keha seda tähtsat toitainet vähem.
D-vitamiin oksüdeeritakse maksas ja neerudes kaltsitriooliks – hormooniks, mis reguleerib koos paratüreoidhormooniga kaltsiumi ja fosfori ainevahetust. D-vitamiini puudusel tekib lastel rahhiit ja täiskasvanutel osteomalaatsia ehk luude pehmenemine. Kui veres on liiga vähe D-vitamiini, siis organism kaltsiumi ei omasta, ükskõik, kui palju seda ka ei võeta. D-vitamiini toimel toimuv kaltsiumi reguleerimine on tähtis ka närvisüsteemi funktsioneerimiseks ning ülivajalik fosfori imendumiseks, sest just fosfori abil toimub luustiku ehitus. Kui eakate inimeste D-vitamiini taset veres tõsta, siis paraneb nende lihaste sooritusvõime, nende murrud paranevad kiiremini, kukkumiste risk väheneb, jõudlus suureneb.Inimkeha on võimeline tootma sadu erinevaid naturaalseid antibiootikume ehk antimikrobiaalseid peptiide.Peptiidide tootmist reguleerib D-vitamiin.Antimikrobiaalsed peptiidid on täiendavaks abijõuks inimese olemasolevale immuunsüsteemile, sest muudavad immuunsüsteemi „targemaks“.
D-vitamiin annab energiat pimedal ajal - kaitseb kroonilise väsimuse sündroomi (kotid silmade all), depressiooni ja masenduse eest.
D-vitamiin on oluline ka vererõhu regulatsioonis. On märgatud, et D-vitamiini lisamanustamine alandab vererõhku kuni 6 mmHg.
Lisaks kõigele on D-vitamiini vaja näiteks ka normaalseks vere hüübimiseks, südamelihase tööks ja närvikoe funktsioneerimiseks.
D-vitamiini on kahte sorti: D2 ehk ergokaltsiferool ja D3 ehk kolekaltsiferool. Keha omastab D3 kolekaltsiferooli paremini.
Aktiivseks vormiks onD3, mis funktsioneerib koostöös paratüreoidhormooniga (kõrvalkilpnäärme hormoon), mida produtseeritakse siis, kui kaltsiumi on veres vähe ja selle hormooni taseme tõus veres stimuleerib neerudes aktiivse D-vitamiini vormi teket. Kahe hormooni koostöö tagab kaltsiumi metabolismi regulatsiooni, kusjuures kesksed toimekohad on neerud, peensoole limaskest ja luud - nii tagatakse suurenenud kaltsiumi imendumine peensoolest ja vähendatud eritumine neerude kaudu.
Imendumine, säilitamine ja väljutamine
D-vitamiin imendub peensooles. Oluline on teada, et imendumist pärsivad kiudaineterikas dieet, kortikosteroidid, oraalsed kontratseptiivid ja liigne alkohol ning mineraalõlid.
D-vitamiini sünteesitakse ka nahas UV-kiirguse toimel.
Vitamiin talletatakse maksa ning varu ajaline kestvus on kusagil 1-5 kuud.
Organismist väljutatakse nii vabas vormis kui ka konjugaatidena.
Optimaalne D-vitamiini tase veres langetab riski II tüüpi diabeedi, kardiovaskulaarsete haiguste ja metaboolse sündroomi tekkeks.
Tuleb silmas pidada, et toime on efektiivsem manustades koos kaltsiumi, fosfori, A-vitamiini, C-vitamiini ja booriga.
Kuidas ma tean, kas mul on D-vitamiini puudujääk?
Ainus viis teda saamiseks on teha vere analüüs. Enamus inimesi on D-vitamiini puudujäägiga juba nii kaua aega elanud, et nad ei oska aimata D-vitamiini puudust. Küll aga tuntakse otsekohest mõju ja positiivset muutust elukvaliteedis, kui hakatakse võtma D-vitamiini.
Toode ei sisalda: soola, suhkrut, gluteeni, nisu, piima, soja, pärmi, naatriumit, kunstlikke aroomaineid. Ei sisalda säilitusaineid.
Toidulisandit ei tohiks kasutada tasakaalustatud toitumise ja tervisliku eluviisi asendajana.
Soovituslik kasutus: Raputa enne kasutamist. Toidulisandina täiskasvanutele 30 μg üks kord päevas söögi ajal või vastavalt arsti soovitustele.